Buty Rowerowe Gravel/ Mtb SHIMANO SH-XC100

SHIMANO Buty SH-XC100 43 srebnyESHXC100MGS01S43000

Płeć
Rozmiary
Tabela rozmiarów
Kolory
399,00 zł Brutto

Udostępnij ten produkt:
help_outlineZapytaj o produkt
Buty Rowerowe Gravel/ Mtb SHIMANO SH-XC100

Buty Rowerowe Gravel/ Mtb SHIMANO SH-XC100

SHIMANO Buty SH-XC100 43 srebnyESHXC100MGS01S43000

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Kalkulator kredytowy

Opis

Cholewki butów Shimano XC100 wykonano z wysokiej jakości skóry syntetycznej, która jest lekka, odporna na pęknięcia i dobrze dopasowuje się do kształtu stopy. W konstrukcji zastosowano perforacje zapewniające swobodną cyrkulację powietrza - zarówno w strefie palców, jak i śródstopia. Buty dobrze otulają stopę dzięki zastosowaniu trzech pasków mocujących na rzepy. Górny pas umieszczono po stronie bocznej - to rozwiązanie pozwala zredukować nacisk w newralgicznej okolicy stawu skokowego.

Podeszwa butów odlana jest z wysokiej jakości gumy i wyposażona w agresywny bieżnik typu XC, który pozwala bezpiecznie stąpać po mokrej, śliskiej i błotnistej nawierzchni. Środkowa część podeszwy jest wykonana z elastycznego nylonu ze wzmocnieniem z włóka szklanego, co umożliwia swobodne zginanie obuwia podczas jazdy. Wskaźnik sztywności 5/12 oznacza kompromis między zapewniającą komfort elastycznością, a wymaganą w ekstremalnych warunkach sztywnością podeszwy.

To wygodne obuwie nie tylko zapewnia wysoki komfort rowerzyście podczas mierzenia się z terenowymi wyzwaniami, ale pomaga też efektywniej przenosić generowaną przez nogi energię na pedały. To zasługa zastosowania nowoczesnej technologii Shimano Dynalast, czyli specjalnego kształtu podeszwy z optymalnie nachyloną ku górze częścią przednią, która pozwala na wykonywanie bardziej płynnych ruchów w górę.

Buty Shimano XC100 dysponują punktami montażowymi do bloków rowerowych w systemie SPD. Rekomendowane przez producenta pedały do tego modelu to PD-ME700 oraz PD-M520.

Szczegóły produktu

Specyficzne kody

ean13
4550170332495