Lista produktów marki Cannondale

Jedna z najsłynniejszych amerykańskich firm produkujących rowery została założona w 1971 roku w Connecticut. Jej właściciel, Joe Montgomery, zaczerpnął pomysł na nazwę ze stacji Cannondale Metro North w swoim rodzinnym stanie. Początkowo przedsiębiorstwo produkowało przede wszystkim akcesoria rowerowe i nie tylko: sakwy, bagażniki, śpiwory, odzież turystyczną i sportową oraz specjalne stojaki. W latach osiemdziesiątych Montgomery postanowił też wystartować z produkcją samych rowerów. Pierwszy model posiadał niespotykaną wówczas aluminiową ramę o zwiększonej średnicy rur. Ponieważ była lżejsza i sztywniejsza od konkurencji ze stali, to firma szybko zyskała popularność. Rowery Cannondale w sklepach znikały z półek szybko po pojawieniu się na wystawach, więc produkcja znacznie przyspieszyła. Równocześnie oferta poszerzyła się na wiele innych modeli, między innymi rowery miejskie i terenowe. Koniec lat dziewięćdziesiątych przyniósł jednak pierwsze problemy. Próba rozpoczęcia produkcji motocykli i sprzętu terenowego zakończyła się sprzedażą udziałów. Ruch ten sprawił, że firma notowała coraz większe straty. W końcu w 2008 r. właściciele sprzedali przedsiębiorstwo firmie Dorel Industries. Rok później nowi właściciele przenieśli produkcję ze Stanów Zjednoczonych do Tajwanu, co zamknęło pewien etap w historii branży.

Obecnie Cannondale to rowery cieszące się w sklepach dużą popularnością. Oprócz uznania klientów właściciele mogą się również pochwalić sukcesami w sporcie. Warto tu zaznaczyć, że kolarze na rowerach tej marki odnoszą sukcesy zarówno w kolarstwie szosowym, jak i tym górskim. Świadczy to zatem o klasie i wszechstronności marki. Do największych osiągnięć marki zależą medale olimpijskie, a także mistrzostwa świata oraz kraju. W przypadku kolarstwa szosowego kolarze triumfują w najbardziej prestiżowych wyścigach świata, takich tak Tour de France, Giro d’Italia oraz tytuły mistrzostw kraju i świata. Rowery Cannondale w sklepie to synonim wszechstronności. Wśród produktów tej marki można znaleźć modele górskie, dostosowane do pokonywania trudnego terenu. Są one wyposażone w specjalistyczną ramę z odpowiednio usytuowanymi amortyzatorami. Umożliwiają one jeszcze lepsze pochłanianie wstrząsów podczas jazdy. Modele gravel to niezwykłe połączenie najlepszych cech roweru górskiego i szosowego. Nadają się do wielu rajdów na niepewnym terenie. Nie można też zapomnieć o klasycznych modelach miejskich, które będą idealnie nadawać się do dojazdów do pracy.

Cannondale to nie tylko świetnej jakości rowery, lecz także najlepsze akcesoria. W sklepach można kupić między innymi gotowe komponenty, z których prawdziwi amatorzy kolarstwa mogą samodzielnie zmontować swój wymarzony rower. Oprócz tego w sklepach można kupić także wszystko to, co przydaje się podczas jazdy od odzieży po bidony, dzwonki czy stopki. W Cannondale rowery ze sklepu nie zawsze muszą być klasyczne. Niektóre modele wyposażone są także w silnik oraz baterię. Takie wspomaganie elektryczne pomaga nieraz przejechać znacznie dłuższy dystans, a oprócz tego daje gwarancję bezpieczeństwa. Warto zainwestować w model najlepszej jakości, który kupisz w naszym sklepie.

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę rowerów marki Cannondale. Sprawdzona jakość i atrakcyjne ceny to najlepsze możliwe połączenie, które znajdziesz tylko u nas!

Aktywne filtry

  • Wyprzedaż!
  • promocja

Rower Szosowy Cannondale Caad Optimo 3

ROWER CANNONDALE CAAD OPTIMO 3 56cm (C14301M10/BLK)00077738 (Objednávka: 2020/501/OP3/469)
Cena podstawowa 5 749,00 zł -2 000,00 zł
Cena 3 749,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5399.00 zł
  • Wyprzedaż!
  • promocja

Rower Górski Mtb/Xc Cannondale Trail 8

Sięgnij po więcej Z pięknie wykonanymi ramami, progresywną geometrią i prawdziwie off-roadową specyfikacją, hardtaile Trail...
Cena podstawowa 3 849,00 zł -1 050,00 zł
Cena 2 799,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2887.00 zł