Rowery miejskie – jak sama nazwa wskazuje – są idealnym wyborem na dojazdy do pracy w centrum miasta oraz przejażdżki po centrum. Mają one kilka charakterystycznych cech, ale nie zawsze muszą wyglądać jak tak zwane damki, czyli modele z mocno wygiętą ramą. Warto poznać specyfikę rowerów miejskich idealnych do Gdańska i innych metropolii.

Rowery miejskie mają przede wszystkim siodełko ustawione niżej niż kierownica. Umożliwia to przyjęcie wygodnej pozycji – plecy są wówczas wyprostowane, a nie wygięte w łuk. Oprócz tego większość modeli ma opony grubsze od tych w rowerach szosowych, ale jednocześnie cieńsze niż w MTB. Rowery miejskie z gdańskiego sklepu umożliwiają pokonywanie krawężników, ubytków w drodze czy innych miejskich przeszkód. Z tego powodu nie rozwinie się na nich zawrotnych prędkości, jednak przecież nie o to chodzi większości osób wybierających ten typ pojazdu. Wiele rowerów miejskich  ma charakterystycznie wygiętą ramę. Zwana „damską” pierwotnie umożliwiała jeżdżenie w sukienkach, stąd ich stereotypowe przyporządkowanie do jednej płci. Rowery z ramą „męską” były niegdyś dostosowane do mężczyzn ze względu na proste, a nie wygięte linie. Obecnie rowery miejskie są także „unisex”, czyli z prostą, ale nieco opuszczoną ramą. Warto jednak pamiętać, że nazwy te są jedynie umowne. Wybierając idealny dla siebie rower, powinno się wziąć pod uwagę przede wszystkim własną wygodę i preferencje, a nie puste nazwy.

Aktywne filtry

  • promocja

Rower Miejski / Fitness Cannondale Bad Boy 1

Bad Boy Miejska Legenda Ostateczny środek transportu w mieście. Elegancko agresywny styl. Wybiegające w przyszłość...
Cena podstawowa 10 999,00 zł -700,00 zł
Cena 10 299,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10999.00 zł
  • promocja

Rower Miejski / Fitness Cannondale Bad Boy 3

Bad Boy Miejska Legenda Ostateczny środek transportu w mieście. Elegancko agresywny styl. Wybiegające w przyszłość...
Cena podstawowa 5 299,00 zł -1 000,00 zł
Cena 4 299,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4199.00 zł

Rowery miejskie najczęściej posiadają wbudowane dodatkowe wyposażenie, które zdecydowanie ułatwia jazdę po mieście. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o błotnikach, które są niezastąpione w deszczowe dni podczas przejeżdżania przez kałuże. Osłona na łańcuch to również bardzo przydatny wynalazek, który zapobiega wkręceniu się ubrania w ten element napędowy. Rowery miejskie często wyposażone są też w bagażnik z tyłu lub koszyk z przodu. Służą one do przypinania dodatkowych sakw, toreb oraz do przewożenia zrobionych na mieście zakupów. Dodatkowymi, często spotykanymi elementami są również dzwonek i oświetlenie. Elektryczne rowery miejskie to rozwiązanie dla osób z nieco słabszą kondycją lub dla mających do pokonania naprawdę długie dystanse. Wbudowany zazwyczaj w ramę silnik wraz z baterią umożliwia przejazd bez użycia siły. Pozwala to na odpoczynek w czasie jazdy i zebranie sił na dalszy dystans. Elektryczne rowery miejskie ze sklepu rowerowego także idealne dla osób dopiero co budujących kondycję.

Nasz sklep sprzedaje w Gdańsku rowery miejskie dostarczane do dowolnego miejsca w całej Polsce. Wybierz zatem swój wymarzony model i zamów go u nas, by przez długie lata cieszyć się sprzętem najlepszej jakości!