Kolarstwo przełajowe jest wyjątkowym połączeniem klasycznego wyścigu z tzw. cross-country. Można zatem powiedzieć, że to dyscyplina wyścigowa na bardzo trudnym terenie. Ten typ sportu wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Aby sprostać potrzebom sportowców, stworzono specjalne rowery przełajowe. Sprawdź, czym się one charakteryzują.

Patrząc na rower przełajowy, amator zapewne nie zauważy zbyt dużej różnicy między tym modelem a klasyczną szosówką. Rzeczywiście oba te typy jednośladów są do siebie bardzo podobne i sprawiają wrażenie niemal tych samych. Różnice między nimi są subtelne, ale jednak potrafią być dużą zmianą dla użytkowników. Pod kątem technicznym oba modele różni przede wszystkim szerokość widelca, która w przełajowych rowerach pozwala włożyć szersze opony.

Omawiany typ rowerów został stworzony z myślą o ściganiu się w trudniejszym terenie. Będzie zatem odpowiedni zarówno na szutrowe dróżki, na których nie poradziłaby sobie klasyczna szosówka, jak i na jeszcze trudniejsze ścieżki, na przykład zabłocone leśne drogi. Jednoślady tego typu są bardzo zwrotne, dzięki czemu umożliwiają jazdę po wielu typach powierzchni. Zapewniają rowerzystom duże bezpieczeństwo i pewność prowadzenia nawet w najtrudniejszych warunkach.

Aktywne filtry

Rowery tego typu nadają się przede wszystkim do mniej lub bardziej profesjonalnego kolarstwa przełajowego. W Polsce ten sport nie jest jednak zbyt popularny, więc jednoślady sprawdzają się u osób, chcących pokonywać szybko drogę w różnych warunkach. Będą odpowiednie na drogę do pracy, zwłaszcza jeśli przebiega ona częściowo przez las lub nieutwardzone ścieżki. Warto jednak pamiętać, że rowery te mają charakterystyczną kierownicę, tak zwanego baranka, która nie będzie dla wszystkich wygodna.

Wielu amatorów kolarstwa kupuje osobno części rowerowe, aby samodzielnie złożyć swój wymarzony sprzęt. To jednak rozwiązanie, które sprawdzi się tylko u osób posiadających już pewne doświadczenie. Początkującym doradzamy raczej zakup rowerów przełajowych ze sklepu, który sprowadza autoryzowany sprzęt z profesjonalnych salonów. Najwyższa jakość gwarantuje bowiem bezpieczeństwo i wysoki komfort użytkowania.

W naszym sklepie kupisz rowery do kolarstwa przełajowego, innych dyscyplin, a także na użytek rekreacyjny. Sprawdź ofertę i wybierz dla siebie najlepszy jednoślad swoich marzeń!