Siodełko Rowerowe Selle Italia Novus Boost TM Superflow S (id match - S3)

Siodło SELLE ITALIA NOVUS BOOST TM SUPERFLOW S (id match - S3) manganese tube 7, duro-tek, czarne (DWZ)

Czas dostawy 2-4 dni roboczych
409,99 zł Brutto

Udostępnij ten produkt:
help_outlineZapytaj o produkt
Siodełko Rowerowe Selle Italia Novus Boost TM Superflow S (id match - S3)

Siodełko Rowerowe Selle Italia Novus Boost TM Superflow S (id match - S3)

Siodło SELLE ITALIA NOVUS BOOST TM SUPERFLOW S (id match - S3) manganese tube 7, duro-tek, czarne (DWZ)

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Kalkulator kredytowy

Opis

idmatch: S3

Waga: 263g

Pokrycie: Duro-Tek

Wymiary: 255mm x 135mm

Pręty siodła: Manganese Tube 7mm

Przeznaczenie: szosa, mtb

Technologie:

DUAL PADDING

Podwójne wyściółka o zmiennej gęstości zapewnia wygodne siedzenie nawet na dłuższych dystansach.

DURO-TEK

Bardzo trwałe i antyścierne pokrycie.

MANGANESE TUBE 7mm

Pręty siodła wykonane ze stali manganowej o średnicy 7mm.

SUPERFLOW CHANNEL

Nowa technologia SuperFlow (specjalnie powiększone anatomiczne wycięcie) umożliwia ludziom o różnych rozmiarach, aby zawsze znaleźli idealną i niezwykle wygodną pozycję do odpoczynku na siodle. Ponadto, nowy Superflow drastycznie redukuje wszystkie fizyczne ograniczenia spowodowane długotrwałym naciskiem na miednicę, które dotyka wielu rowerzystów, zwłaszcza podczas jazdy na długich dystansach.

Co to jest ID Match?

Napisany do tego celu przez informatyków Selle Italia specjalny program komputerowy, pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu siodła do indywidualnych potrzeb kolarza. Pomysł Włochów wyróżniać ma zastosowanie tzw. pomiaru kilkufazowego, do którego wymagane będzie wprowadzenie odpowiednich danych jak: wiek, płeć, waga, wzrost, dystans pokonywany w sezonie, kąt kręgosłupa (pozycja na rowerze), rozstaw kości miednicowej, obwód ud itp. do wspomnianego programu komputerowego. Z myślą o zastosowaniu idMatch powstał nowy model Flite, który wraz z systemem był testowany w najlepszych włoskich i szwajcarskich sklepach oraz przez światową czołówkę kolarstwa.

Szczegóły: Wszyscy wiemy jak trudno jest sobie do pasować odpowiednie siodełko. I nie chodzi tu o podstawowy wyznacznik komfortu jakim jest miękkość siodełka, tylko chyba najważniejszy parametr jakim jest szerokość siodełka. Wąskie czy szerokie? Pytanie jest istotne, za wąskie siodło spowoduje że będziemy mieli poczucie że siedzimy na tzw. „miękkich” częściach ciała. Za szerokie spowoduje poczucia siedzenia na „kanapie” i duże prawdopodobieństwo obcierania udami o krawędzie.

Producenci siodeł wyszli nam naprzeciw podsadzając nam żelowe poduszki które mają zlokalizować guzy kulszowe lub próbując określić pozycję guzów kulszowych poprzez naszą sprężystość. Te wszystkie metody są w miarę skuteczne ale opierają się na jednym parametrze, nie są to metody do końca dokładne. Selle Italia z systemem IDMatch postanowiła podejść do tematu bardziej kompleksowo i nie opierać sytemu pomiaru tylko na jednym parametrze a na trzech, co daje bardziej dokładne wyniki. Podstawą są wyniki trzech pomiarów i system IDMatch na stronie internetowej.

Mierzy się następująco: szerokość między krętarzami (jest to odległość mierzona po zewnętrznej części kości udowych), obwód uda i pozycja miednicy. Na podstawie pomiaru szerokości między krętarzami którą uzyskujemy za pomocą specjalistycznej miarki uzyskujemy szerokość między guzami kulszowymi, czyli parametr określający szerokość siodełka. Drugim parametrem który jest mierzony jest obwód uda, jest to istotne szczególnie dla osób które wąsko prowadzą kolana podczas jazdy i obcierają udami o siodełko. Trzecim i ostatnim jest mierzenie pozycji miednicy przy skłonie do przodu, pozwala to kreślić czy potrzebne jest siodełko z dziurą bądź bez. Wyniki powyższych pomiarów są wpisywane na stronę IDMatch gdzie po dokonaniu przeliczeń system sugeruje odpowiednie dla nas siodełko. Siodełka są podzielone na kategorie S1,S2, S3 i L1, L2, L3. Siodełka z kategorii S to siodełka wąskie, kategoria L to siodełka szerokie, cyfra po literze oznacza czy siodełko powinno być z dziurą i z jak dużą.

Szczegóły produktu

Indeks produktu
8030282485464 
Marka
Selle Italia
Waga
263g 
Wymiary
255mm x 135mm 

Specyficzne kody