Przepis na jeszcze większą frajdę z jazdy na rowerze

Przepis na jeszcze większą frajdę z jazdy na rowerze

Cannondale SuperSix EVO Hi-MOD Disc – w limitowanym malowaniu Rapha. To taki rower, na który wsiada się i jedzie… tak po prostu.  Pierwsze kilometry robimy pchani euforią i radością z nowego nabytku. Gdy ktoś pyta „jak ci się jeździ?” odpowiadasz „boskooo” – bo na tym rowerze nie może się jeździć inaczej. 

Jednak dni mijają wraz z nabijanymi kilometrami i ciało zaczyna przesyłać komunikaty. 

Zaczynasz googlać w necie, mierzysz to i owo, i starą sprawdzoną metodą „na oko” przesuwasz siodełko, góra/dół, może trochę do przodu/do tyłu, pokombinujesz coś z kierownicą. Przez chwilę jest inaczej a później znów sygnały nasilające się po 2h jazdy. 

I eureka… koniec z chałupniczą metodą prób i błędów w ustawieniach. Dzwonisz – jest termin! 

I tak zaczyna się wizyta w VeloLab u Agaty Soboty – Bikefitterki, która również zna od strony praktycznej bolączki związane ze złą pozycją na rowerze. 

Moje największe utrapienie – siodło. A to jak nam się siedzi na rowerze wpływa na sposób jazdy, pewność i stabilność chwytu kierownicy, etc. Ciągłe zmiany pozycji w czasie jazdy przez dyskomfort 4 liter były dla mnie utrapieniem. 

Jak się okazało odpowiednie siodło istnieje! Dodatkowo moja pozycja została przesunięta do przodu co poprawiło chwyt kierownicy. Zmieniono kąt ustawienia klamko manetek, ustawienie bloków w butach, pochylenie i wysokość docelowego siodełka. 

Podsumowując – nie wiem jak tyle lat jeździłam z ustawieniem roweru metodą „na oko”. Cieszę się, że trafiłam do Agaty, która jest niesamowicie dociekliwa w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań i nie zadawala się półśrodkami. (w ferworze siodełkowych przymiarek o mały włos nie wymontowała siedziska klientowi, który nieopatrznie zostawił swój rower bez opieki w pomieszczeniu obok ;). 

Dzięki za kawał dobrej roboty w ten poniedziałkowy „skoro świt”. 

P.S. I wkładki do butów z odpowiednim podparciem stopy tam gdzie natura owego podparcia poskąpiła – sztos!. 

Teraz mogę w poczuciu komfortu przygotowywać się do realizacji wakacyjnych celów - czyli wysiedzenia 7h na szosie w pełni ciesząc się widokami i jazdą.  

I pamiętajcie –zasługujemy na to aby było nam wygodnie na rowerze!.  Po rowery zapraszamy do nas - dobierzemy odpowiedni rower i rozmiar pod Wasze potrzeby i marzenia :) A jeśli będziecie chcieli aby Wasza jazda na nowym dwukołowcu była jeszcze bardziej efektywna i magiczna to wiecie gdzie i do kogo się udać. 

Pozdrawiam, 

Marta Ekipa RP:)