Rowery damskie, czyli popularne damki, najczęściej kojarzą się ze sprzętem idealnym do miasta. Myśląc o damskich rowerach, wiele osób ma pewnie w głowie obraz jednośladu z maksymalnie obniżoną ramą, szeroko rozstawioną kierownicą oraz koszykiem i bagażnikiem z tyłu. Jest to jeden z wielu typów rowerów damskich, dlatego warto dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej.

Klasyczne rowery męskie mają zazwyczaj wysoko podniesioną ramę, przez co wsiadanie na nie może być nieco utrudnione. Damskie rowery cechują się mniej lub bardziej obniżoną konstrukcją – może ona być wygięta i sięgać prawie pedałów lub prosta i jedynie lekko opuszczona. Ułatwia to zdecydowanie wsiadanie. Warto tu zaznaczyć, że rowery tego typu nadają się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Bardziej od płci użytkownika liczy się bowiem komfort jazdy.

Aktywne filtry

Rowery damskie to bardzo obszerna kategoria, która obejmuje praktycznie wyłącznie kształt ramy. W niektórych przypadkach może też dojść długość konstrukcji oraz rodzaj kierownicy, choć potocznie chodzi właśnie o kształt jednośladu. W tym kontekście warto zatem pamiętać o tym, aby dobrać pojazd do charakteru użytkowania. Chcąc poruszać się przede wszystkim po mieście, najlepiej wybrać rower typu city. Na wycieczki do lasu sprawdzą się zaś rowery turystyczne.

Jednoślady to coraz częściej spotykana metoda dojazdu do pracy. Rowery damskie w Gdańsku oraz innych miastach z dobrze rozwiniętą infrastrukturą dla jednośladów cieszą się naprawdę dużą popularnością. Ten ekologiczny środek transportu przyczynia się do zmniejszenia ilości spalin, co służy planecie, jednak to nie jedyna zaleta. Przesiadając się na rower, wybierasz także swoje zdrowie. Zapewniasz sobie bowiem potrzebną dawkę ruchu i urozmaicenia.

Kupując rowery damskie online, warto zwrócić uwagę na różne kwestie. Warto przyjrzeć się parametrom technicznym – na przykład średnicy kół czy rozmiarowi ramy – aby móc później dobrać najlepiej dopasowany do siebie sprzęt. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Dużą popularnością cieszą się modele ze wbudowanymi błotnikami, ochraniaczami na łańcuch oraz na przykład bagażnikami.

W naszym  sklepie kupisz swój wymarzony jednoślad, nie wychodząc z domu! W naszej ofercie znajdziesz rowery damskie online oraz inne modele najlepiej dopasowane do swoich potrzeb. Sprawdź naszą ofertę już teraz!